Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ünlü Milyoner Bitcoin İçin Alım Sinyalini Açıkladı: İşte Bu Yüzden Toplayın!

“Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı ünlü milyoner Robert Kiyosaki, Bitcoin’de (BTC) alım sinyali anlamına gelen gelişmeyi açıkladı.

Robert Kiyosaki yakın tarihli bir sosyal medya gönderisinde, Bitcoin için alım sinyali olarak yorumladığı gelişmeyi paylaştı. ABD Merkez Bankası (FED) tarafından çıkarılacak merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) yakın zamanda piyasaya sürülebileceğini belirten milyoner, gizliliğin ortadan kaybolacağına yol açacağını ifade etti.

Bu durumun da Bitcoin gibi gizlilik sağlayan ödeme araçlarına yarayacağı düşünülüyor.

Geçtiğimiz dönemlerde de CBDC’nin beraberinde etik ve gizlilik problemleri getireceğini savunan birçok isim olmuştu. Zaman zaman bu isimler arasına Kiyosaki de katıldı.

FED tarafından sunulan CBDC’nin finans piyasalarındaki gizlilik sorunlarını ayyuka çıkaracağına inanan yazar, yaratılmak istenen gözetim toplumuna karşı Bitcoin, altın, gümüş ve nakit paranın öne çıkacağını şu ifadelerle savundu:

FED’in CBDC’si geliyor. Gizlilik sona erdi. Büyük birader sizi izlemeye başlayacak. CBDC piyasaya girdiğinde Bitcoin, altın, gümüş ve nakit gibi değeler paha biçilemez hale gelecek. Çok geç olmadan GSBC ve nakit biriktirmeye başlayın.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!