Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

FTX’in Alacaklılarına Yapabileceği Ödeme Miktarı Artıyor: Son Veriler Sevindirdi!

Güncel verileri iflas eden kripto para borsası FTX’in alacaklılarına en fazla %40 oranında bir geri ödeme yapabileceğini ortaya koydu.

Alacaklılara veri takip hizmeti sunan X.claim tarafından sunulan verilere göre FTX taleplerinin toplam tutarı 16 milyar dolara ulaştı. FTX’in konsolide varlıklar miktarı ise 7 milyar dolar seviyesine yükseldi.

Bununla birlikte sunulan verilerde iflas eden kripto para borsasının alacaklılarına maksimum %40’a kadar ödeme yapabileceği görülüyor. Bu %40’lık oran, FTX’in geçen yılın kasım ayında iflasını duyurduktan sonra ulaştığı en yüksek oran olarak kayıtlara geçti. Söz konusu geri ödenebilir varlık oranı 2023 yılının başında sadece %12 seviyesindeydi.

Borsanın artan geri ödeme potansiyeli özellikle yeni CEO John Ray’in başarılı girişimleri sonucunda gerçekleşti. Ray ve ekibi iflas sürecine yakından müdahil olarak başta Sam Bankman-Fried’in (SBF) ailesi dahil olmak üzere iflas sürecini körükleyen ve müşteri varlıklarını kişisel çıkarları için harcayan herkese dava açarak varlıkların geri ödenmesini talep etti.

FTX tarafından kısa süre önce yapılan açıklamada borsada kripto parası kalan ve bu varlıkları çekmek için hak sahibi olmak isteyen kullanıcıların en geç TSİ 29 Eylül 23.00 tarihine kadar Talep Portalı’nda yer alan formu doldurmaları istenmişti. Ayrıca borsa müşterilerinden KYC doğrulamalarını tamamlamalarını talep etmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!