Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ünlü Milyonerden Bitcoin ile Zenginlik Dersi: Bu Varlıklara Yatırım Yapmak İstemezler!

Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı ünlü milyoner Robert Kiyosaki, zengin mantalitesiyle düşünenlerin dolara değil Bitcoin’e yatırım yaptığını belirtti.

Robert Kiyosaki yine kendinden beklenen bir paylaşımla gündeme geldi. Deneyimli milyoner, zenginlerin enflasyonist yapı içerisinde eriyip giden dolara yatırım yapmadıklarını belirtti. Bu tür bir global kapitalist sistemde en mantıklı yatırımın Bitcoin, altın ve gümüş gibi değerli varlıklar olacağını belirten Kiyosaki, zenginlerin ceplerini bu tür araçlarla doldurduğunu vurguladı.

Standart düzeyde bir çalışanın tüm servetini enflasyon ve borsa yoluyla kaybettiğini öne süren milyoner, “sahtedolar biriktirmek yerine yapılacak en mantıklı hamlenin Bitcoin’e yönelmek olacağını söyledi.

Tüm bu çıkarımları “Zengin baba’nın 1. dersi” olarak sunan Kiyosaki, açıklamasının detaylarında şu ifadelere yer verdi:

ZENGİN BABA’nın 1. Dersi “Zenginler dolar için çalışmaz.” NEDEN? Çünkü Servetimiz vergiler, enflasyon ve borsa yoluyla bizden çalınmak üzere tasarlandı. Bunun yerine zenginler vergiden muaf parayı ceplerine koyan varlıklar için çalışıyorlar… kiralık mülkler, petrol, gıda üretimi gibi varlıklar için. Sahte dolar biriktirmek yerine zenginler altın, gümüş ve Bitcoin’den tasarruf ediyor. Yoksul ve orta sınıf, düzenli maaş vaat eden ancak iş güvenliği sağlamayan işler istiyor. Daha da kötüsü, yoksul ve orta sınıf, vergiye tabi sahte dolar geliri ödeyen işlerde çalışıyor ve sonra sahte dolar biriktiriyor, sonra da ben bu metni yazarken çöken hisse senetlerine, tahvillere, yatırım fonlarına ve ETF’lere yatırım yapıyorlar. Ders: Zenginler iş veya sahte kağıt varlıkları istemezler.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!