Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ünlü Yönetici Ethereum Projeleri ile 4 Altcoin’i Karşılaştırdı: İlgi Kayıyor!

Kripto para yatırım fonu Cyber Capital’in kurucusu Justin Bons, ilginin son zamanlarda Ethereum tabanlı katman 2 (L2) projelerinden katman 1 (L1) projelerine kaydığını belirtti.

Cyber Capital’in kurucusu Justin Bons, 22 Aralık günü kripto para piyasasına yönelik dikkat çeken bir çıkarımda bulundu. Bons son zamanlarda yatırımcı ilgisinin Ethereum (ETH) tabanlı L-2 projelerinden Solana (SOL), Avalanche (AVAX), Near Protocol (NEAR) ve MultiversX (EGLD) gibi L1 projelerine kaydığını ifade etti.

Ethereum’un L2 yol haritasına yönelik eleştirilerin bu noktada doğruluk kazandığını dile getiren Justin Bons, yine de blokzinciri temelli sorunların çözüme kavuştukça kripto para topluluğunu parlak bir geleceğin beklediğini vurguladı:

Kripto para piyasasındaki hikaye Ethereum tabanlı projelerden SOL, AVAX, NEAR ve EGLD gibi ölçeklenebilir L1’ler lehine kaymaya başladı. Bu durum ETH’nin “L2 ölçeklendirme” yol haritasına yönelik eleştirileri doğruluyor. Blockchain’in temel sorunlarının çözülmesiyle birlikte bizi parlak bir gelecek bekliyor!

Özellikle Solana geçtiğimiz 2 aylık süreçte ciddi yükselişlere ev sahipliği yaparak yatırımcılarını sevindirmeyi başardı. CoinGecko verilerine  göre SOL son 1 hafta içerisinde %67 yükseliş sergilerken AVAX ise %25’lik yükseliş performansıyla ona eşlik etti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!