Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ripple Yetkilisi SEC’nin 3 Yıl Önce Anlaşma Teklif Ettiğini ve Detaylarını Açıkladı!

Kripto para şirketi Ripple’ın hukuk yöneticisi Stuart Alderoty, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden davanın perde arkasına dair konuştu.

Ripple’ın hukuk yöneticisi Stuart Alderoty, SEC ile aralarında devam eden dava hakkında konuştu. Bundan 3 yıl önce bugün SEC’nin Ripple’a sunduğu teklife değinen Alderoty, o teklifi neden geri çevirdiklerini de açıkladı.

SEC’nin kendilerine XRP’yi bir menkul kıymet olarak sınıflandırıp bunu kamuoyuna duyurmayı teklif ettiğini ardından gelen süreçte şirketten hızlı bir şekilde menkul kıymet satış şartlarına uymasını beklediğini söyledi.

Bu teklifin adil olmadığını vurgulayan Alderoty, ne XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu ne de ABD’de net bir regülatif çerçeve olduğunu dile getirdi.

Bu süreçte her şeyi riske atarak XRP’nin menkul kıymet olmadığını kanıtlamak için çetin bir savaş verdiklerini ve sonunda kimsenin inanmamasına rağmen başardıklarını belirtti.

Stuart Alderoty 3 yıllık bu dava sürecinde SEC’nin iki yüzlü bir tiran olduğunu ortaya çıkarttıklarını ifadelerine eklerken 2024 yılını işaret etti:

SEC, Ripple’a dava açmadan önce Chris ve Brad (3 yıl önce bugün) bize şu çözümü teklif ettiler: SEC, XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu piyasaya duyuracak ve piyasaya “uyum sağlaması” için kısa bir süre tanınacaktı. Hayır dedik çünkü: (1) XRP bir menkul kıymet değil; ve (2) SEC hiçbir zaman kripto uyumluluğu için bir çerçeve oluşturmadı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!