verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Unocoin Borsası Mağdur Kullanıcılarına Bitcoin Verecek!

Hindistan’ın lider kripto para borsası Unocoin, geçen hafta yaşanan teknik problemden kötü bir şekilde etkilenmiş bütün kullanıcılarına Bitcoin [BTC] dağıtacağını duyurdu. Borsa beş adet koini platformlarda listeledikten ve daha fazla listelemenin de kapıda olduğunu belirttikten sonra küçük bir teknik sorun yaşamıştı.

Borsanın sıkıntı yaşadığı koin özellikle Zilliqa [ZIL] olmuştu. Bazı kullanıcılar sahip oldukları ZIL koinlerini cüzdanlarında göremezken bazı kullanıcıların ise bu koini yatırmaları veya çekmeleri kısıtlanmıştı. Bu durum doğal olarak ZIL koinine sahip kullanıcılar arasında kısa süreli bir panik durumu oluşturdu. Unocoin ekibi o an için kendi borsalarındaki bu duruma neyin sebep olduğunu tam olarak açıklayamamıştı.

AMBCrypto ile yapılan detaylı bir röportajda Unocoin takımı, ZIL sorununun çözüleceğini ve insanların mevcut tokenlerini hesaplarında görebileceklerini ifade etmişti. Unocoin takımı bu açıklamasına ek olarak bu talihsiz olaydan etkilenen bütün kullanıcılara, bir telafi olması için, Bitcoin [BTC] vereceklerini de açıkladı.

Ekip şu açıklamalarda bulundu:

”ZIL sıkıntısı çözülmenin eşiğinde ve insanlar çok kısa bir süre içerisinde ilgili hesaplarında tokenlerine erişim sağlayabilecekler. Unocoin olarak 200 Hindistan Rupisi değerinde BTC’yi bu durumdan etkilenen kişilere verip bunun yanı sıra Cuma gününe kadar ZIL ile ilgili hiçbir ağ ücreti de almayacağız.Bu, kullanıcıların maruz kaldığı kayıpları karşılayabilmek için başlattığımız telafi hareketinin küçük bir parçası.”

CoinMarketCap verilerine göre Zilliqa [ZIL] basın saatine göre, 0,12 dolar birim fiyatı ve 895 milyon dolar toplam piyasa hacmine sahip. Zilliqa son 24 saat içerisinde %7.92’luk bir düşüş yaşadı. Bitcoin ise 7,618 bin dolar birim fiyatı ile 129.900 milyar dolar civarında bir toplam piyasa hacmine sahip. Bitcoin son 24 saat içerisinde %3,78 düşüş yaşamış.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment