Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

USDC İhraççısı Circle Apple Pay Anlaşmasını Duyurdu

Piyasa değerine göre en büyük ikinci stablecoin USD Coin’in (USDC) ihraççısı Circle, Apple Pay ile anlaştığını duyurdu.

Circle 15 Kasım tarihinde yaptığı açıklamada, dijital ödemeyi kolaylaştırmak amacıyla Apple Pay ile entegre bir şekilde çalışacaklarını açıkladı.Yapılan açıklamaya göre Circle bu entegrasyonun, müşterilerin tercih ettiği borsada kolayca kripto para satın almalarını sağlayacağını ve kripto kullanmayan müşteriler için de geleneksel ödemeleri kolaylaştıracağını söyledi.

Ayrıca Apple Pay entegrasyonuyla işletmelerin USDC ile ödeme alma ve ödeme yapma hizmetlerine fayda sağlanacak. Bu entegrasyona dahil olmak isteyen kullanıcılar ve işletmeler, sadece Apple Face ID veya Touch ID kullanarak hizmetten yararlanabilecek.

1,8 milyardan fazla aktif cihazı bulunan Apple’ın cüzdan uygulamasının, ABD’de PayPal’ın ardından en çok kullanılan dijital cüzdan olduğu söyleniyor.

Binance’in Hamlesi USDC’yi 3 Milyar Dolar Zarara Uğrattı

Öte yandan Circle, Binance’in yaptığı hamle nedeniyle zarar etmeye devam ediyor. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, geçtiğimiz eylül ayında 2 farklı stablecoin ile birlikte USDC’yi 1:1 oranında Binance USD’ye (BUSD) dönüştüreceğini açıklamıştı.

USDC o tarihten bu yana 8,3 milyar dolarlık değer kaybı yaşadı. Bu süreçte Binance’in stablecoin’inin yaklaşık 3 milyar değer kazanmasından kaynaklı USDC’nin yaşadığı kaybın bir kısmının buradan geldiği düşünülüyor.

Ayrıca 30 Haziran’dan bu yana ihraç edilen USDC’lerin miktarı ise bir önceki yıla göre %36’ya yakın azalma yaşadı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!