Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

USDC İhraççısı Circle Ödeme Devleri Mastercard ve PayPal’ın Yarısına Ulaştı!

USD Coin’in (USDC) ihraççısı Circle, küresel stablecoin ödeme hacminin 7 trilyon dolara ulaştığını açıkladı.

Circle resmi web sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, ihraç ettiği stablecoinleri hakkında dikkat çeken verileri göz önüne serdi. Küresel stablecoin ödeme hacminin geçtiğimiz yıl 7 trilyon doları aştığını belirten Circle, Visa ve Mastercard’ın hacminin ise 14 trilyon olduğunu söyledi.

Verilere göre Latin Amerika vatandaşlarının %51’i alışveriş yapmak için dijital para birimlerini kullanıyor. Bu vatandaşların üçte biri ise günlük alışverişlerde stablecoin kullanıyor.

Latin Amerika'da dijital para birimi kullanımı

Circle, blockchain teknolojisinin yakın gelecekte hem Latin Amerika’da hem de dünya çapında tüm ekonomik aktiviteyi karşılayabileceğini dile getirdi. Blockchain üzerindeki finansın geleneksel finans yöntemleriyle çözülmeyecek problemleri çözebileceği belirtildi.

Her gün yaklaşık 4 milyar USDC’nin el değiştirdiğini vurgulayan şirket, 190’dan fazla ülkede 2 milyon kişinin USDC bulundurduğunu söyledi. Circle, stablecoinlerin rezervleri hakkında da açıklamalarda bulunarak detaylı raporların düzenli olarak paylaşıldığını kaydetti.

CoinGecko verilerine göre USDC’nin mevcut durumda piyasa değeri 24,1 milyar dolardır ve Tether’in (USDT) arkasından en büyük 2. stablecoindir.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!