Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’in Kaderi ABD Halkının Seçimine Bağlı: Karar Boğayı Tetikleyecek!

Bitcoin (BTC) ihraççısı VanEck’in kripto para araştırma müdürü, ABD seçimlerinin piyasa üzerindeki olası etkilerine yer verdi.

VanEck’in kripto para araştırma müdürü Matthew Sigel, X üzerinden yaptığı paylaşımla öne çıktı. ABD seçimlerinden gelecek sonucun, Bitcoin ve piyasanın geri kalanını yeni zirvelere taşıyabileceğini vurgulayan Sigel, bunun için Donald Trump’ın yeniden başkan olması şartını gizliden gizliye masaya sürdü.

Donald Trump, kasım ayında gerçekleşecek seçimler için kripto para destekçiliğiyle öne çıkmayı başarmıştı.

Satış baskısı yakında bitebilir

Yaşanan son düşüşlerin Mt.Gox ve Almanya tarafından gelen satış baskıları yüzünden olduğunu belirterek bu baskının kısa süre içerisinde ortadan kalkabileceğini savundu.

Özellikle boğa piyasalarında, Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalamanın altında 6 haftadan fazla zaman geçirmediğini hatırlatarak geri dönüşün birkaç hafta içerisinde gerçekleşebileceğini vurguladı:

Yine de enflasyonun yavaşlamaya devam etmesi ve ABD ekonomisinin yumuşak iniş gibi görünen bir durumun ortasında olması nedeniyle para politikasında uzun zamandır beklenen dönüş daha da yakın görünüyor. Piyasa fiyatlarının 4 yıl daha açık harcamalar getireceği ve potansiyel olarak Trump yönetimi altında daha dostane bir ABD düzenleyici ortamı oluşturacağından, seçimin BTC’de tüm zamanların en yüksek seviyelerini katalize etmesini bekliyoruz.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!