Bittax kurucusu Gidi Bar Zakay, kripto para vergilendirme süreçleri konusunda insanların hiçbir bilgisi olmadığını ifade ederken, dünyada regülasyonların yerine oturması ile birlikte, bu noktada daha büyük...

Vergi Uzmanı: Kripto Para Vergileri, 2018’de Rekor Kırmış Olabilir

bitcoin kripto para vergi

Bittax kurucusu Gidi Bar Zakay, kripto para vergilendirme süreçleri konusunda insanların hiçbir bilgisi olmadığını ifade ederken, dünyada regülasyonların yerine oturması ile birlikte, bu noktada daha büyük şeyler olabileceğini belirtti.

Zakay, şu anda vergi mükellefi olduğunu bilmeyen birçok kripto para yatırımcısı olduğunu ifade ederken, buna karşın devletlerin önümüzdeki dönemde bu konu ile ilgili önlemlerini alacağına inandığını kaydetti.

Zakay, vergilendirme süreçlerinin oturmasının zaman alacağını belirtirken, şunları söyledi:

”Şu anda vergi mükellefi olduğunu bilmeyen birçok insan var ki bu çok normal bir durum. Başlarda ben de böyle bir şeyden haberdar değildim ancak daha sonra bu işin üzerine gitmemiz gerektiğini düşündük. Şu anda sadece İsrail vatandaşlarına hizmet veren vergi danışmanlık girişimi Bittax’ı kurduk ve bunu yakın dönemde globale açmayı düşünüyoruz.”

Regülasyonların olgunlaşması ve devletlerin adım atması sonucunda vergilendirme işinin de bir problem olmaktan çıkacağını belirten Zakay, 2018 yılında ödenen vergi miktarının, önceki yıllara kıyasla çok daha fazla olacağını umduğunu belirtti ve şunları söyledi:

”Bu işler hem kullanıcı için hem de devletler için zamanla oturacak bir şey. Yine de, geçtiğimiz yıl bu konu ile ilgili ciddi mesafe kat edildiğini söylemek mümkün. Vergi oranlarının rekor kırmasını bekliyorum. Ancak tabii ki, daha istenilen noktada değiliz ancak, ilerleyen dönemde yapıalcak regülasyon hamleleri ve artacak bilinçle, bunun da sorun olmaktan çıkacağını düşünüyorum.”

 

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.