14 Ocak tarihinde Indian Express tarafından yayınlanan bir habere göre, Güney Afrika'nın ulusal kriket organizasyonu, Twitter üzerinden sahte Bitcoin piyangosu dağıtan sahtekarların kurbanı oldu. Güney...

Güney Afrika’nın Ulusal Kriket Organizasyonu, 70.000 Dolarlık Bitcoin Sahtekarlığının Kurbanı Oldu

twitter hack

14 Ocak tarihinde Indian Express tarafından yayınlanan bir habere göre, Güney Afrika‘nın ulusal kriket organizasyonu, Twitter üzerinden sahte Bitcoin piyangosu dağıtan sahtekarların kurbanı oldu.

Güney Afrika Kriket (CSA) isimli kurumun, 1 milyondan fazla takipçisi var ve kurum kendi resmi Twitter adresinden sabah erken saatlerde bu sahtekarlar tarafından hacklendiğini açıkladı. Sahtekarlar onaylı Twitter hesabını hackledikten sonra İngiltere tabanlı bir cüzdan uygulaması olan Luno ile ortaklık imzaladıklarını ve bunun şerefine 20 BTC piyango dağıtılacağını açıkladılar.

Şuan silinmiş olan tweet içerisinde, katılmak isteyenlerin 0.001 BTC göndermeleri gerektiği belirtilen bir Bitcoin adresi yer alıyordu ve tweet yaklaşık 5 saat boyunca aktif kaldı. Konu hakkında takipçilerinden özür dileyen CSA’nın yanı sıra, Luno cüzdan uygulaması da bu haberlerin doğruyu yansıtmadığını ve CSA ile ortaklık imzalamadıklarını duyurdu.

Kripto para sahtekarları her geçen gün daha fazla yeni yöntem buluyor ve bu durum gerçek anlamda birçok kişinin dolandırılması ile sonuçlanmakta. Söz konusu dolandırıcılıklar 2018 yılında o kadar yaygın hale geldi ki, Vitalik Buterin gibi bazı isimler ”bedava kripto para dağıtmıyorum” ibareleini Twitter hesaplarına eklemek zorunda kaldı.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.