Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wall Street Devinden Bitcoin Tahmini: Eşsiz Güçte Bir Boğa Rallisi Başlamak Üzere!

Wall Street’in dev kurumu Bernstein, Bitcoin’in (BTC) daha önce görülmemiş bir güçte boğa rallisine hazırlandığını ifade etti ve 3 önemli faktörü sıraladı.

Bernstein analisti Gautam Chhugani yayınlanan bir araştırma raporunda, Bitcoin’de çeşitli faktörlerin ışığında daha önce görülmemiş güçte bir ralli için koşulların geliştiğini dile getirdi.

Analist Chhugani, bu döngüde en önemli rolü kurumsal sermayenin oynayacağını ima ederek bireysel yatırımcıların itici gücüyle hareket eden döngülerden farklı bir yapıya sahip olacağını ifade etti. Raporda bu konu üzerinde yasal statü, büyüyen kurumsal ilgi ve spot Bitcoin (BTC) ETF’lerinin (borsa yatırım fonu) onay ihtimalinde yaşanan artış gibi 3 önemli faktörün de altı çizildi.

Raporda verilen bilgilere göre kripto odaklı yatırım şirketi Grayscale’in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) açtığı temyiz davasında galip gelmesi ve kripto ödeme hizmetleri şirketi Ripple’ın (XRP) SEC tarafından açılan davada aldığı kısmi zafer kurumsal sermayenin kripto alanı için konumlanmasında önemli bir rol oynadı.

Öte yandan spot Bitcoin ETF’lerine onay verilmesi ihtimalinin de artış gösterdiği yönündeki işaretlerin yine kurumsal sermayenin Bitcoin’e ve kripto paralara güvenini pekiştirdiği ve yasal yolu açmaya hazırlandığı ima edildi.

Mahkemelerdeki güçlü duruş (Grayscale ve Ripple), yükselen ETF şansı ve artan kurumsal ilgiyle, kripto paralar geçmişteki bireysel odaklı döngülere nazaran benzersiz bir kurumsal sermaye odaklı döngü için konumlanıyor.

Analist yine de yaşanan gelişmelerin kripto para piyasasının içinde bulunduğu regülatif belirsizlikten muhtemelen kurtarmayacağını dile getirdi. Chhugani buna rağmen Ekim 2023 ve Mart 2024 arasında ilk spot Bitcoin ETF‘inin SEC tarafından onaylanmasını beklediğini söyledi. Analist ayrıca spot Bitcoin ETF’lerinin hemen arkasından spot Ethereum (ETH) ETF furyasının başlayacağını savundu.

Raporda, varlık yönetim sektörünün muhtemelen Ethereum ile de durmayacağı Solana (SOL) veya Polygon (MATIC) gibi diğer blockchainlere sıçrayacağı hatta önde gelen merkeziyetsiz finans (DeFi) varlıklarına kadar genişleyeceği dile getirildi.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %0,1 değer kaybeden Bitcoin, yazım tarihi itibariyle 25.732 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!