Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wuhan Belediyesi’nden Changpeng Zhao’ya Teşekkür Mektubu

Çin’deki Wuhan Belediyesi, Coronavirüs ile mücadeleye verdiği katkı nedeniyle Changpeng Zhao’ya teşekkür etti.

Coronavirüs ile Mücadele

Çin’de ortaya çıkan Coronavirüsten etkilenen toplam kişi sayısı 15 bine yaklaşırken ölü sayısı 300’ün üstüne çıktı. Dünya genelindeki birçok ülke bu virüsle mücadele etmenin yollarını ararken henüz hiç kimse kesin bir çözüm bulabilmiş değil.

Çin Hükümeti bu salgınla başa çıkabilmek için birbirinden farklı çalışmalar yapıyor. Ülke genelindeki belli başlı yerleri karantina altına alan yetkililer ayrıca şehir giriş-çıkışlarındaki kontrolleri de yoğunlaştırdılar. Bu süreç içerisinde bazı şirketler de Çin’e bu mücadele destek olabilmek için harekete geçtiler.

Binance bu şirketlerden yalnızca bir tanesiydi. Changpeng Zhao bundan birkaç gün önce Coronavirüs ile mücadele etmek için 1.5 milyon dolarlık bağışta bulunacaklarını açıkladı. Şirket ayrıca bölgedeki çalışmalara katkıda bulunabilmek için bir yardım kamyonu gönderdi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao bu durumu sosyal medya hesabından paylaştığında konu hakkında şunları söylemişti:

Çin’deki dev İnternet şirketleri 100 milyon dolar-1 milyar dolar aralığında bağışlar yapıyorlar. O yüzden şu anda para konusunda bir sorun yok. Asıl sorun yetersiz malzeme ve lojistik engeller.

Wuhan Belediyesi, Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya yaptığı bu yardımlardan ötürü bir teşekkür mektubu gönderdi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment