Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Yatırımcılar Bitcoin Almak İçin Sıraya Girdi: Google Aramalarında Büyük Artış!

Google’da Bitcoin (BTC) aramaları dünya çapında büyük artış yaşadı. 

Spot Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF) onay alma ihtimalinin artmasıyla birlikte fiyatta yaşanan büyük yükseliş yatırımcıları heyecanlandırdı. Söz konusu fiyat artışı ile birlikte Google’da dünya çapında “Bitcoin Satın Al” aramaları tavan yaptı. Bu aramalar İngiltere’de %800 artış gösterdi.

Cryptogambling.tv tarafından yapılan araştırma, İngiltere’de “Buy Bitcoin” (Bitcoin satın al) aramasının 7 gün içerisinde şaşırtıcı bir oranla artış yaşadığını ortaya koydu.

Bu durumun Bitcoin’in ayı piyasasından çıktığı ve geleneksel finans kuruluşlarının ilgisiyle benimsenmenin büyük oranda arttığı yönünde yorumlandı.

Öte yandan Google Trends verilerine göre ABD’deki kullanıcıların “şu anda Bitcoin almalı mıyım” ve “Fidelity’den sonra Bitcoin alabilir miyim” şeklinde aramalar yaptığı ortaya çıktı.

Ayrıca “Bitcoin almak için doğru bir zaman mı” araması ise dünya çapında %110’luk bir artış, “BlackRock Bitcoin ETF” aramaları ise %250 yükseliş yaşadı.

Bloomberg’in ETF analisti James Seyffart, spot Bitcoin ETF onayının 10 Ocak 2024 tarihine kadar geleceğine %90 ihtimal veriyor. Hal böyle olunca yatırımcıların yaşanacak olası bir yükselişi önceden yakalamak istemesi bu aramaların artmasına yol açıyor. 

CoinGecko verilerine göre Bitcoin son 14 gün içerisinde %27’lik yükseliş yaşayarak 35 bin dolar seviyelerine göz kırptı. Bitcoin, yazım esnasında 34.016 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!