Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Yatırımcılar Bitcoin’den Ethereum’a Geçiyor: Önümüzdeki Günlerde Patlama Yaşayabilir!

Veriler, önümüzdeki günlerde Ethereum’un (ETH) Bitcoin’e oranla daha iyi performans sergileyebileceğini gösteriyor. 

Önemli türev piyasa metrikleri, kripto para piyasasındaki yatırımcıların son dönemde Bitcoin’den Ethereum’a doğru bir yönelim olduğunu ortaya koyuyor. CoinDesk’in haberine göre bu durum da Ethereum’un önümüzdeki günlerde Bitcoin’e oranla daha iyi performans sergileyeceğini akıllara getiriyor.

Bitcoin 2023 yılının 4. çeyreğinde %60’a yakın fiyat artışı yaşarken geçtiğimiz günlerde tekrardan deflasyonist bir yapıya bürünen Ethereum %35 değer kazandı. Son çeyrekte olduğu gibi yıl genelinde de Bitcoin, Ethereum’a oranla daha iyi performans gösterdi.

Velo Data’ya göre Chicago Mercantile Exchange’de (CME) vadeli Ethereum işlemleri 5 gün içerisinde %30 artarak 711 milyon dolara yükseldi ancak Bitcoin bu süreçte %19’luk bir büyüme gösterdi. Bu nedenle paranın çoğunluk kısmı Ethereum’a aktığı için Bitcoin ile arasındaki yüzdelik farkın kapanabileceği düşünülüyor.

Öte yandan Ethereum’un vadeli işlemlerdeki primi spot piyasaya göre Bitcoin’e oranla %5 daha yüksek seyrediyor. 

Son olarak kripto opsiyon borsası Deribit’e göre yatırımcılar mevcut durumda Ethereum alım işlemi yaparken Bitcoin’de satış opsiyonları alıyor.

Uzmanlar, Bitcoin’in bir süre yatay seyir halinde devam edeceğini bu süreçte Ethereum’un artış yaşayabileceğini düşünüyor.

CoinGecko verilerine göre Bitcoin yazım esnasında 44.129 dolardan Ethereum ise 2.266 dolardan işlem görüyor.

  • İçerikte yer alan bilgiler hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi içermez. 
Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!