Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

OpenAI CEO’sunun Altcoin’i 5 Milyon Dolarlık Hibe Programı Başlattı!

OpenAI’nin kurucusu Sam Altman tarafından geliştirilen Worldcoin (WLD), 5 milyon dolarlık hibe programını duyurdu.

Worldcoin’in arkasındaki kuruluş Worldcoin Vakfı tarafından 6 Aralık tarihinde yapılan açıklamada, “Wave0” adında 5 milyon dolarlık bir hibe programı duyuruldu.

Söz konusu hibenin Worldcoin’in geliştirilmesini sağlayan ve daha adil sistemler oluşturmaya odaklanan geliştiricilere fon olarak dağıtılması bekleniyor. Vakıf, 3 hibe yolu ile 5 milyon dolarlık fon sağlayacak ve bunu Ethereum (ETH) ağında bulunan Worldcoin’in yerel token’ı WLD ile gerçekleştirecek.

Worldcoin Vakfı başkanı Remco Bloemen, hibelerin yalnızca geliştiricilere verilmeyeceğini aynı zamanda daha büyük bir topluluk çalışması ve farkındalık yaratmak için kullanılacağını belirtti.

Başkan ayrıca hibelerin mahremiyet ve biyometrinin birleşimi ile yapılan araştırmalar ve geliştirmeler yapan projelere verileceğini vurguladı.

Geçtiğimiz günlerde Worldcoin geliştiricisi Sam Altman, OpenAI’da CEO’luktan istifa etmiş ancak kısa bir süre sonra geri dönmüştü. Bu hamleler WLD fiyatında hareketlilik yaşatmıştı.

CoinGecko verilerine göre yapılan fon duyurusu WLD fiyatında büyük bir etki yaratmadı. WLD, yazım esnasında 2,47 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!