Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Boykot Edilen Kripto Para Borsası, Sahte İşlem İddialarına Yanıt Verdi

Asyalı kripto para borsası Gate.io, borsanın işlem hacmindeki anormal artışın piyasadaki hareketlilikten kaynaklandığını açıkladı.

Gate.io’nun işlem hacmi, 4 Aralık’ta borsanın normalinin birkaç katı olan 4 milyar dolara yükseldi. BRC-20 protokolü üzerinden Bitcoin blockchaininde geliştirilmiş RATS token’ın topluluğu, Gate.io’yu sahte işlemler yapmakla suçladı ve borsa için boykot çağrısında bulundu.

Gate ekibi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bunun o gün piyasada yaşanan ve bazı kurumsal kantitatif kullanıcılarımızın ticaret stratejilerinde sorunlara yol açan kayda değer dalgalanmalardan kaynaklandığını doğruladık. Piyasanın volatil olduğu dönemlerde kurumsal kullanıcıların stratejilerinin değişmesi yaygındır ve bu, platformumuzun genel olarak işlevselliğini etkilememektedir.” dedi.

Casey Rodarmor tarafından geliştirilen BRC-20 protokolü, Bitcoin blockchainiyle bağlantılı pek çok token’ın geliştirilmesini sağladı. Gate’in açıklamasında RATS topluluğuyla ilgili şunlara yer verildi:

“RATS işlemleriyle ve ekosistemiyle ilgili olarak Gate.io’un RATS’e ve topluluğuna maksimum derecede destek olmaya her daim kararlı olduğunu yeniden belirtmek isteriz. RATS’in birinci sınıf alım-satım platformu olarak işlem hacminin %90’ına katkıda bulunduk ve günümüzde toplam varlık hacminin %22’sini yönetiyoruz.”

Gate.io ayrıca kendi paylaştığı bir rezerv kanıtına atıfta bulunarak ORDI, SATS, RATS, MAJO, TRAC, VMPX, NALS, CSAS, PEPEBRC, PIZABRC ve MUBI dahil olmak üzere tüm BRC-20 tokenları için rezervlerinin %100’den fazla olduğunu belirtti.

Birkaç gün önce Hong Konglu kripto para borsası HashKey’in de sıra dışı şekilde 4,5 milyar dolarlık işlem hacmine ulaşması, spekülasyonlara yol açmıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!