Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Analistleri Uyardı: En Az 10 Tane Daha Düzeltme Görebiliriz

Kripto para analistleri, bu boğa döngüsünün pikine ulaşılmadan önce en az 10 tane daha düzeltmenin yaşanabileceği konusunda uyardı.

IOSG Ventures araştırmasına göre kripto para piyasası, akümülasyon ve döngünün başlangıç aşamalarının geride bırakılmasıyla birlikte altıncı boğa döngüsünün ortasına, yükseliş aşamasına geldi.

Geçmişteki boğa döngülerinin uzunluğunun medyan olarak 364 gün sürdüğünü tespit eden analistler, “Şu anki boğa koşusunda Bitcoin dipten 2,6 kat daha yukarıda ve zamansal olarak boğa döngülerinin medyan uzunluğunun hemen hemen ortasında.” dedi.

Bitcoin fiyatının 50 günlük hareketli ortalaması, geçtiğimiz haftalarda 200 günlük hareketli ortalamanın üstüne çıktı. Bunun tarih boyunca 6 kez yaşandığı ve “bu kesişim olduktan sonraki bir yıl içerisinde pozitif getiri alma ihtimalinin %80’den fazla olduğu” tahmin ediliyor.

Ancak analistler, bu döngüde geçmiştekilere kıyasla daha az düzeltme yaşandığını söyleyerek, “Eğer bu döngü, geçmiştekilere benzer özellikler gösterirse en az 10 tane daha düzeltme bekleyebiliriz.” uyarısında bulundu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!