verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Yeni Hard Fork: Bitcoin Diamond

Bu günlerde Bitcoin topluluğu yeni bir hard fork haberini konuşuyor. Bu seferki Bitcoin, ‘elmas’ anlamına gelen Bitcoin Diamond (BCD)

BCD 28 Borsa Tarafından Desteklenmesiyle Övünüyor

BCD geliştiricileri Bitcoin Diamond’un 495.866’ncı blokta başarılı bir şekilde hard fork gerçekleştirdiğini ve koinin 28 borsa tarafından desteklendiğini söyledi.

BCD’nin ani çıkışı, Bitcoin Gold’un ticarete açılmasından 2 hafta sonra başladı.

BTG, BCD ve BCH (Bitcoin Classic) sağlamlık, kimlik, uzun vadeli destek konularında kafalarda soru işaretleri bıraksa bununla birlikte 24 Kasım itibarıyla toplamda beş tane Bitcoin zinciri faaliyet halinde olmuş oldu.

Yarım Yamalak Bir Elmas?

BCD’nin Bitcointalk tanıtımına ve resmi web sitesine bakıldığında net bir resim sunmadığı görülüyor.

Bitcoin Diamond şimdilik; bilinmeyen yazılım geliştiriciler, gizemli bir “Bitcoin Diamond Kuruluşu”, biraz teknik bilgi ve sorulara gelen yetersiz cevaplardan ibaret.

Koinin Bitcointalk adlı forumda -berbat bir imlayla yazılmış- tek cümlelik tanıtım yazısı şu şekilde:

“[Bitcoin Diamond] Bitcoin kullanıcıları için dizayn edilmiş uçtan uca işleyen merkezsiz bir ağdır bu sadece PoW değil her yıl %100 kar oranıyla Proof of Stake olarak da çalışır[…E]nflasyonu kontrol etmek için toplamda 4.2 milyar koin(toplam arz) olduğundan koinlerin tükenmesi gibi durumlardan endişe etmeniz gerekmez toplamda PoW’da madencilik yapmak amaçlı 10.000 blok olacak ve daha sonra Proof of Stake’e geçilecek bitcoin Diamond’ın resmi ekibi olarak amacımız kullanıcıları mutlu etmek ve koine değer kazandırmak.”

BCD henüz Coinmarketcap‘te görünmese de, aynı BTG gibi ona karşı çıkanları püskürtmeye yönelik bir yol izlemeyi hedefliyor olabilir.

BTG son 24 saatte %40 arttı ve fiyatı 400 doları geçti. Yatırımcılar 526 dolarlık rekoru aşıp aşmayacağını merakla bekliyor.

Leave a comment