Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Yeni Üretilen Bitcoin Satışları Piyasada Baskı Oluşturmuyor -Rapor

Coinbase, madencilerin çıkardığı yeni Bitcoin’lerin (BTC) piyasaya direkt satışının Bitcoin üzerinde kayda değer bir satış baskısı oluşturmadığını söyledi.

Coinbase tarafından hazırlanan raporda, yeni çıkarılan tüm Bitcoin’lerin her gün piyasaya direkt olarak satılması durumunda bunun yalnızca 900 BTC (yaklaşık 18 milyon dolar) satış baskısına eşit olacağı belirtildi. Kripto borsası Coinbase (COIN) geçen hafta bir araştırma raporunda şu şekilde belirtti; “Bitcoin madenciliğinde döngüsel düşüşler sırasında ortak bir endişe olarak madencilerin ne kadar Bitcoin sattığı gerçeğidir.

Piyasanın çalkantılı olduğu ve Bitcoin fiyatının düştüğü zamanlarda, kar marjları genel olarak daralır ve daha fazla madenciyi net satıcı olmaya zorlar. Yine de, yeni çıkarılan tüm Bitcoin’ler her gün piyasaya hemen satılsa bile, bu günlük toplam hacmin %1-1.5’ini temsil eden sadece 900 BTC’lik satış baskısına eşit olacaktır. Rapora göre, daha sağlıklı bir Bitcoin türev piyasası madencilere potansiyel riskten korunma stratejileri açısından daha fazla seçenek sunmalıdır.

Son yıllarda agresif bir şekilde genişleyen ve bu süreçte bilançolarını güçlendiren madencilik şirketlerinin artık faaliyetlerini yeniden yapılandırmaya zorlandıkları ifade edilerek, bu koşulların “yılın ikinci yarısında madencilik sektöründe konsolidasyon fırsatları sunması gerektiği” belirtildi. Her ne kadar Bitcoin işlem gücünde stabil bir denge sağlanamamış olsa da verilere göre zorluk seviyesi artmaya devam ediyor. Artan işlem gücü seviyesi Bitcoin ağının güçlendiğini ve yeni madencilik cihazlarının ağa dahil olduğunu gösteriyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!