verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zengin Baba Yoksul Baba Kitabının Yazarı Milyarder Robert Kiyosaki: Dolar ölüyor Bitcoin (BTC) alın

Ünlü milyarder Robert Kiyosaki, ABD ekonomisinin yanlış yönetildiğini ve yakın zamanda çökebileceğini iddia ederek takipçilerine Bitcoin (BTC) almalarını önerdi.

Robert Kiyosaki sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, ABD ekonomisinin enflasyonist politikaları nedeniyle yakın zamanda doları zor günlerin beklediğini ifade etti ve takipçilerini Bitcoin’e yönelendirdi.

Amerika’nın çok fazla borçlandığını ve faiz oranlarını düşük tuttuğunu söyleyen milyarder, düşük faiz oranlarının ABD’yi daha fazla tahvil kaynağı yaratmak için borçlanmaya zorladığını öne sürdü. Faiz oranlarının düşük tutulmasının ise enflasyonu yükselttiğini belirten Kiyosaki, güncel ekonomik ortamda birikimlerin dolar olarak tutulmasının yatırımcıların aleyhine olacağına işaret etti. Ayrıca yüksek enflasyon ortamının eninde sonunda faizlerin hızla yükseltilmesine neden olacağını savunan Kiyosaki bunun doların çöküşünden önce son darbe olacağını bu trajediden etkilenmemek için Bitcoin’e yatırım yapılması gerektiğini söyledi.

Kiyosaki’nin daha öncesinde de Bitcoin’in enflasyona karşı korunma aracı olabileceğini belirten paylaşımları olmuştu. Servetinin büyük bir kısmını yüksek enflasyon ve deflasyon dönemlerinde yaptığı yatırımlara borçlu olan milyarder aşırılık dönemlerinde yaptığı radikal hamleler ile tanınıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!