verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zengin Baba Yoksul Baba’nın Yazarı Robert Kiyosaki Neden Bitcoin’e (BTC) Yatırım Yapıyor?: İşte Sebebi!

“Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı ünlü milyoner Robert Kiyosaki, Bitcoin (BTC) alma sebebinin emeklilik fonlarının yatırım stratejileri olduğunu belirtti.

Robert Kiyosaki sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, bir Forbes makalesine atıfta bulunarak emeklilik fonlarının kripto para yatırımlarının, Bitcoin alma sebebi olduğunu iddia etti. Kiyosaki emeklilik fonlarının dünyanın en büyük yatırım şirketleri olduğunu öne sürdü.

Kiyosaki’nin paylaştığı makalede, dünyaca ünlü yatırımcı Warren Buffet’ın kripto paraların bir değeri olmadığını öne sürmesine rağmen emeklilik fonlarının %94’ünün doğrudan veya dolaylı olarak kripto para sektörüne yatırım yaptığı ortaya koyuluyor.

Emeklilik fonları hantal yapıları ve düşük çevrim stratejileri ile piyasa tarafından başarısız olarak görülüyor. Genelde geçmişte yüksek performans göstermiş yatırım ürünlerine yönelen fonlar geçmişte de bu stratejinin zararları ile karşılaşmış olsa da bundan vazgeçmiş gibi görünmüyor.

Öte yandan bir grup uzman emeklilik fonlarının büyüklüğü nedeniyle yalnızca kriz dönemlerinde rahatça pozisyon değiştirebildiğini öne sürerek bunun mantıklı bir hamle olduğunu iddia ediyor.

Kiyosaki daha öncesinde de ABD ekonomisinin yanlış FED politikaları yüzünden çökeceğini bu yüzden dolara karşı alınacak her varlığın bir yatırım olacağını öne sürmüştü.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!