verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ünlü Bankanın Yöneticisi: Ripple, Sektörün Sorunlarına Çare Olabilir

Ripple ve onun para birimi olan XRP’nin bankacılık alanında yaptığı iş birliği anlaşmaları, artık hemen hemen tüm sektör tarafından bilinen bir gerçek olarak dikkat çekiyor. Asya bölgesi de, bu alanda Ripple’ın ortaklıklarını en fazla genişlettiği yerlerden birisi olarak bilinirken, konuyla ilgili bir açıklama yapan bölgenin en önemli finans kuruluşlarından CIMG Group’un yöneticisi Thomas Tan Kok Kiong, Ripple’ın sektörün çektiği sıkıntılara çare olabileceğini belirtti.

Kiong, katıldığı bir etkinlikte yaptığı açıklamada Ripple’ın özellikle iç içe geçmiş gönderimlerde ve operasyon hızında sektöre yeni bir soluk getirebilecğeini ifade ederken, birçok şirketin ve bankanın da bu yüzden Ripple’ın teknolojisine yatırım yaptığını söyledi. Kiong, şöyle konuştu:

”Şu anda biz de diğer birçok banka gibi dijital alanda yatırımlarımıza çok ciddi oranda ağırlık verdik. Bu alanda yaşanan sorunlara çözüm olabilecek şirketleri dinliyoruz ve onlarla birlikte çalışıyoruz. Ripple da bu şirketlerden bir tanesi olarak dikkat çekiyor. Özellikle de sektörün yaşadığı sorunlardan en önde gelenleri olarak da gösterbilecek hız ve iç içe geçmiş veri setlerinde, Ripple’ın geliştirdiği Blockchain odaklı çözümlerin çok etken bir süreç yönetebileceğini düşünüyoruz. Zaten bu sebeple de, Ripple’a yatırım yapmaya ve onlarla birlikte çalışmaya karar verdik. Umarım birlikte çalışarak, tüm bu sorunların üstesinden son hızda gelmeyi başarabiliriz.”

Ripple platformunun koini XRP ise, şu anda 0,32 dolardan kendine alıcı buluyor.

Leave a comment