Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

1 Milyar Dolardan Fazla Kazanan Bitcoin Balinası Bu Seviyeden Alım Yaptı

Akıllı bir kripto para balinası, piyasada yakın zamanda yaşanan düşüşü fırsata çevirdi.

Blockchain analiz platformu Lookonchain’in paylaşımına göre bir Bitcoin balinası, fiyat düşüşe geçtikten sonra alım yaptı. CoinGecko verilerine göre Bitcoin, hafta içerisinde 65 bin doların altına kadar düştü.

Yüz milyonlarca dolarlık alım

Lookonchain tarafından aktarılan bilgilere göre balina, toplamda 6 bin 70 Bitcoin satın aldı. İşlem yapıldığı sırada bunların değeri, yaklaşık 395 milyon dolardı. Balina, yaklaşık bir buçuk yıl aradan sonra ilk kez alım yaptı.

Lookonchain, “Bu balina çok akıllı ve çoğu zaman fiyat pik yaptığında satış yapıyor” dedi.

Milyar dolarlık kazanç

Geçmiş işlem kayıtlarına göre aynı balina, 2022’deki ayı piyasası döneminde yaklaşık 41 bin Bitcoin satın aldı. Bunların o dönemdeki değeri yaklaşık 794 milyon dolar ederken Bitcoin’in birim fiyatı, yaklaşık 19 bin dolar düzeyindeydi.

Bitcoin fiyatı, 2022’deki ayı piyasası atlatıldıktan sonra yeniden yükselmeye başladı. Lookonchain verilerine göre balina, Bitcoin fiyatı ortalama 46 bin 800 dolara çıktığı zaman yaklaşık 37 bin Bitcoin sattı.

Bunları toplamda 1,74 milyar dolar karşılığında elden çıkaran balinanın 1 milyar dolardan fazla kazanç elde ettiği tahmin ediliyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!