verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

1 Milyar Dolarlık DOGE İşlemi: Dogecoin Gücünü Kaybediyor

Milyarder Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması ve Dogecoin’i (DOGE) platforma entegre edeceğini söylemesinin ardından yaşanan ralli gücünü kaybediyor.

Elon Musk’ın gönderileri ve DogecoinTwitter entegrasyonu konusundaki açıklamalarının ardından yükselişe geçen DOGE geçtiğimiz günlerde 24 saat içerisinde %170’lik yükseliş performansı sergilemişti. Ekim ayından beri yükseliş trendini koruyan DOGE, son günlerce Binance ve FTX arasında yaşanan kriz sebebiyle diğer tüm kripto paralar gibi gücünü kaybetmeye ve satış yemeye başladı.

On-Chain verilerine göre geçtiğimiz hafta boyunca 1 milyar dolar değerinde yaklaşık 7 milyar DOGE piyasalarda işlem gördü. Twitter ve Elon Musk rallisi gücün yitirirken yatırımcılar satış için uygun nokta arayışına girdi. Haberlerin etkisiyle 1 Kasım günü 0,16 dolara kadar yükselen DOGE, o bölgelerden de ciddi satışlar yedi. Hatta 9 yıldır hareketsiz bekleyen bir DOGE cüzdanından yaklaşık 2 milyon adet token 2 Kasım’da borsalara çekmiş ve muhtemelen satışını gerçekleştirmişti.

CoinGecko verilerine göre haberin kaleme alındığı esnada DOGE günlük %13’lük düşüş ile 0,10 dolardan piyasalarda işlem görüyor. Marketin sekizinci sırasında konumlanan meme kripto paranın 14 milyar dolar piyasa değerine sahip olduğu görülüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!