verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

11 Nisan Kripto Para Piyasası Genel Görünümü: Bitcoin Yeniden 5.400 Dolara Çıkabilecek Mi?

Kripto para piyasası Nisan ayına girildiğinden beri oldukça dalgalı bir grafik çiziyor ve lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) 2 Nisan tarihinde kendisini 4.200 doların üzerine atması da bu durumda oldukça etkili oldu.  Bitcoin Nisan ayının ilk haftasında önce 4.200 engelini, daha sonra da 5.000 dolar engelini aşmış ancak 5.300 dolar direnç noktasında takılıp kalmıştı.

Birçok kripto para analisti BTC’nin 5.300 doları aşmasının boğaları yeniden getireceğine işaret ettiğini vurgulasa da, Bitcoin 10 Nisan akşamı 5.400 dolara çıktıktan sonra yeniden düzeltme yaşayarak basın saatine göre 5.198 dolara kadar geriledi.

Bitcoin’in yanı sıra toplam piyasa hacmine göre ikinci sırada yer alan Ethereum da düşüşe geçti ve BTC’ye nazaran daha büyük bir kayıp yaşamakta. Basın satine göre %6.18’lik düşüş yaşayan Ethereum, 170 doların gerisine düştü. Yükseliş zamanlarında en çok ivme yakalayan kripto paralardan birisi konumundaki Bitcoin Cash de geleneği bozmadı ve düşüş anlarında da yine uçlarda olduğunu kanıtladı. Basın saatine göre %7.59 ile top 10 içerisinde en çok değer kaybeden BCH, 300 dolar gerisinde kalmayı sürdürüyor.

Toplam piyasa hacmine göre en büyük 10 kripto para biriminden hiçbiri basın saatine göre yükseliş sergileyemiyor ve dünkü yükselişin ardından gelen düzeltme kafalarda soru işaretine neden olmaya devam ediyor. Civic CEO’su Vinny Lingham konu hakkında yaptığı açıklamalarda ayı piyasasının 6.200 dolar sınırı aşılana ve Bitcoin ile alt koinler arasındaki bağlantı kopana kadar gelmeyeceğini vurgulamıştı.

 

Leave a comment