verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’in Fiyat Artışı Öncesi Long Pozisyonlarda Yüzde 88 Artış!

ABD’nin önde gelen regülatörlerinden CFTC’nin yayınladığı verilere göre, 2 Nisan tarihinde Bitcoin’in bir anda 5.000 dolar bandına çıkmasının hemen öncesinde kurumsal yatırımcıların BTC’ye olan algısında inanılmaz bir değişim görülmekte.

Bitcoin 2 Nisan tarihinde 4.100 dolardan bir anda 5.000 dolara kadar çıkmış ve daha sonra hafif bir düzeltme yaşamasına rağmen ilerleyen günlerde 5.300 dolara kadar yükselmişti. CFTC’nin yayınladığı verilere göre CME üzerindeki varlık yöneticileri ve kurumsal yatırımcılar yükselişin hemen öncesinde inanılmaz oranda uzun Bitcoin pozisyonu açmış. Özellikle 26 Mart ile 2 Nisan tarihi arasındaki long artışları, Bitcoin’in yükselişinin ardında bunun olabileceğinin kesinleştirmiş gibi duruyor.

2 Nisan tarihine kadar olan sürede CME platformu üzerinde 315 long pozisyon açıldı ki bu geçtiğimiz haftaya kıyasla %88 gibi inanılmaz bir artış anlamına geliyor. Buna ek olarak short pozisyonlarda da 241’den 89’a kadar %63’lük bir azalma gözüküyor.

 

CME’nin her bir Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi 5 BTC’yi temsil ediyor ki bunlar nakit teminatlı. Bu da kontratın süresi dolduğunda, kullanıcı Bitcoin yerine direkt olarak ABD doları alıyor. Bitcoin’in ticari hacmi neredeyse 4 ay üst üste artış yaşamayı sürdürdü ve Nisan ayı 2019 yılının başından bu yana kripto para piyasası için en iyi dönem olarak tarihe geçebilir.

Bitcoin 10 Nisan gecesinde hafif bir ivme yakalayıp 5.400 doları aşsa da, basın saatine göre düzeltme yaşamakta ve 5.097 dolara kadar düştü. Bitcoin’in yanı sıra top 10 kripto para birimi de dahil neredeyse bütün piyasa düşüşe geçti.

Leave a comment