Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

1,5 Yıl Sonra İlk: Kripto Para Piyasasına Yeniden Sermaye Giriyor

Blockchain analiz firması Glassnode’un verilerine göre bir yılı aşkın aradan sonra kripto para piyasasına yeniden para girişi olmaya başladı.

Terra’nın Mayıs 2022’deki çöküşünden bu yana geçen zamanın ardından Tether (USDT), USD Coin (USDC), Binance USD (BUSD) ve Dai (DAI) stablecoinlerinin arzındaki 90 günlük net değişim, kayda değer oranda pozitifleşmeye başladı.

Stablecoinler birkaç yıldır yaygın olarak kripto para satın almak için kullanılıyor. Dolayısıyla stablecoin arzındaki dikkate değer artış, piyasada potansiyel bir alış baskısının oluştuğuna işaret ediyor.

Reflexivity Research tarafından paylaşılan bir e-postada, “Stablecoinlerin toplam arzındaki 90 günlük değişim, bu hafta son 1,5 yıl içerisinde ilk kez pozitif bölgeye geçti. Bu, stablecoinler üstünden blockchaindeki likiditenin arttığına işaret ediyor ve bunu sermaye girişi olduğu yönünde yorumlayabiliriz.” dedi.

The percentage change has turned positive for the first time in over a year. (Glassnode)

Bu grafik, akıllı sözleşme platformu Terra’nın LUNA tokenındaki çöküşün ardından, Mayıs 2022’de negatif bölgeye geçmişti. İlerleyen aylar içerisinde piyasadaki likidite azalmaya devam etti.

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!