verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

200,000,000 XRP (69 Milyon Dolar), Ripple’ın Depolama Cüzdanından, Ripple OTC Dağıtım Cüzdanına Aktarıldı!

Kripto para piyasası özellikle son iki haftadır inanılmaz bir düşüş sezonuna giriş yaptı ve ilk başlarda tutunmayı başaran XRP gibi kripto para birimleri de, üçüncü haftanın başlarında düşüşe yenik düştü.

Bitcoin Cash hard fork öncesi tartışmaları ile başlayan düşüş, 15 Kasım tarihinde fork’un başlaması ile iyice gerilim yarattı ve piyasadan 60 milyar dolara yakın piyasa hacmi silindi. Düşüş öncesi 6.200 dolar ile 6.500 dolar bandı arasında gidip gelen BTC, basın saatine göre 3.500 ile 4.000 dolar bandı arasında yer alıyor.

Düşüşten yararlanıp Ethereum’un yerini alarak ikinciliğe oturan XRP ise, Türkiye saati ile 22:15 civarında kendi ana depolama cüzdanından, OTC (over-the-counter) dağıtım cüzdanına oldukça yüklü bir XRP aktarımı yaptı.

Basın saatine göre XRP açısından herhangi bir fiyat değişimi meydana gelmemiş olsa da, aktarılan bu kadar XRP’nin illa ki bir etki yaratması bekleniyor.

Bir çok kripto para piyasası üyesi ve uzmanı, XRP‘yi özellikle madenciliğinin olmaması ve Ripple tarafından kontrol edilmesi yönüyle eleştirirken, Ripple ve XRP de hala ABD tarafından gelebilecek bir ‘menkul kıymet ilan edilebilme’ riskini atlatmış sayılmaz. Bunun yanı sıra başka bir grup ise iş ispatı (PoW) modelini kullanan Bitcoin gibi kripto para birimlerinin madencilik mekanizması yüzünden merkezi bir hal aldığını, artık sadece gücü olanların madencilik yapabildiğini ve geleceğin kripto para sektöründe XRP ve XLM gibi isimler yer alacağını vurgulamakta.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment