verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

IMF’den ‘Geleceğin Parası’ Anketi

Uluslararası Para Fonu IMF’in resmi Twitter hesabından bir anket düzenlendi ve anket; birçok kişinin bir anda ilgisini çekti.

Dev kurum, anket sorusunda katılımcılara geleceğe yönelik bir soru sordu ve şu ifadeleri kullandı:

”Sizden bir şeyler duymak istiyoruz. Gelecekte, yemeğinizi hangi ödeme yöntemi ile ödeyeceğinizi düşünüyorsunuz?”

Anket sorusuna dört farklı şık koyan IMF, bunları da nakit para, kripto para, mobil telefon ve banka kartı olarak belirledi. Bu anket, bir anda kripto para sektöründe yayılırken, ankete katılan kişilerin yüzde 55’i ise kripto para şıkkını işaretledi.

Ankete şu ana dek 18 bin 200 kişi katıldı. Katılımcıların yüzde 55’i kripto paralar derken, yüzde 30’u cep telefonu, yüzde 7’si nakit para ve yüzde 8’i de banka kartı seçeneğini işaretledi.

Anketin altına verilen cevaplarda ise XRP topluluğunun aktifliği bir kez daha dikkatleri üzerine çekti. XRP yatırımcıları, birbiri ardında soruya yanıt olarak XRP yazarken, gerçekten de bu XRP yazanların sayısı çok dikkat çekti.

Kripto paralar ve Bitcoin konusunda çekimser davranan ve başkan Lagarde düzeyine bu çekinceleri sürekli olarak dile getiren IMF’in bu anketine kripto paraların damga vurması da, aslında ironik bir durum oldu. Anket birçok ünlü kripto para influencerı tarafından hem yerel hem de global bazda RT alırken, bu duruma biraz da bu tanıtımların etkisi olduğu da ifade ediliyor.

Leave a comment