verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

5 Yıldızlı İsviçre Oteli Bitcoin Kabul Edeceğini Açıkladı!

İsviçre içerisindeki beş yıldızlı otellerden birisi olan The Dolder Grand, önümüzdeki aydan itibaren Bitcoin ile yapılan ödemeleri kabul edeceğini duyurdu. Geçtiğimiz Salı günü otelin teknoloji ortağı Inacta AG tarafından yapılan duyuruda ödeme opsiyonunun 1 Mayıs itibariyle geçerli kılınacağı belirtildi.

Bitcoin ödeme yöntemi kabul edildikten ve uygulanmaya başlandıktan sonra misafirler kripto para kullanarak konaklama, yiyecek ve içecek hatta spa gibi hizmetlerden faydalanabilecekler. Inacta AG’nin mobil uygulaması olan Inapay daha sonra yapılan Bitcoin ödemelerini direkt olarak İsviçre Frangına çevirecek ve ödeme tamamlanır tamamlanmaz otelin hesabına geçecek. Yani teknik olarak otel direkt olarak Bitcoin veya diğer kripto paralarla temasa sahip olmayacak.

The Dolder Grand yöneticisi Andre Meier konu hakkında yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

”Yakın zamanda hizmetlerimizdeki gelişmelerin bir çoğu teknolojideki ilerlemeler sayesinde mümkün oldu. Bitcoin’in burada kalıcı olduğuna inandığımız için, ödeme sürecinde daha fazla seçenek sunmamız gerektiğini düşünmekteyiz.”

Inacta AG daha önce pilot bir Bitcoin ödeme süreci başlatmıştı ve sürecin başarılı tamamlanması ile gerçek adımlar atılmaya başlandı. Dünyanın dört bir yanındaki oteller özellikle 2014 yılının başlarından itibaren CheapAir’in kripto para kabul etmesi ile bu furyaya katılmaya başladı. Otellerin yanı sıra kripto para kullanarak dünyanın dört bir köşesinden emlak satın alımı yapmak, araç alıp satmak, devasa e-ticaret sitelerinden alım yapmak bile artık mümkün gibi gözükmekte.

Leave a comment