Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD Başkan Adayının Bitcoin Yatırımları Ortaya Çıktı: Ne Kadarlık BTC’ye Sahip?

ABD Başkan adayı Robert F. Kennedy Jr.’ın yüz binlerce dolar değerinde Bitcoin (BTC) yatırımı olduğu ortaya çıktı.

ABD’nin 35. Başkanı John F. Kennedy’nin yeğeni olarak dikkat çeken başkan adayı Kennedy Jr.’ın Bitcoin yatırımları gündeme oturdu. Başkan adayı geçtiğimiz mayıs ayında Miami‘de düzenlenen bir Bitcoin etkinliği sırasında yaptığı konuşmada, henüz Bitcoin yatırımcısı olmadığını fakat Bitcoin bağışlarını kabul edeceğini söylemişti.

CNBC tarafından sunulan yeni bir habere göre Kennedy Jr.’ın 30 Haziran tarihinde dosyalanan mali belgelerde 100.000-250.000 dolar arası Bitcoin yatırımı olduğu ortaya çıktı. Bitcoin varlıklarının bir aracı kurum hesabında tutulduğu belirtildi.

Konu hakkında açıklamada bulunan Kennedy’nin kampanya temsilcisi Dennis Kucinich, söz konusu yatırımın Miami’de gerçekleşen konferansın ardından yapıldığını vurguladı. Kucinich ayrıca yatırımın bir çıkar çatışmasını temsil etmediğini ifade etti.

Belgelerin ortaya çıkmasıyla birlikte ilk olarak bu yatırımların Kennedy Jr.‘ın ailesinden birine ait olduğu söylense de kısa süre sonra gelen bir açıklamayla Bitcoin yatırımlarının başkan adayının kendisine ait olduğu netleşti.

Kennedy Jr. haziran ayında verdiği bir demeçte, başkan olması halinde Bitcoin’i destekleyen bir regülatif ortamı teşvik edeceğini duyurmuştu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!