Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ünlü Milyarder Mike Novogratz ABD’yi İşaret Etti, Bitcoin Satın Alın Dedi!

Ünlü milyarder Mike Novogratz, geçtiğimiz aydan bu yana 1 trilyon dolardan fazla artan ABD ulusal borcuna işaret ederek Bitcoin (BTC) satın alma çağrısında bulundu.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz geçtiğimiz günlerde resmi sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı gönderide, yakın zamanda askıya alınan ABD borç limitine atıfta bulunarak Bitcoin satın alınması yönünde tavsiye verdi.

Resim

Novogratz’ın söz konusu paylaşımı, ünlü yatırımcı Charlie Bilello‘nun geçtiğimiz aydan bu yana artan ABD ulusal borcuna dikkat çekmesi üzerine geldi. Bilello’nun paylaştığı verilere göre ABD hükümetinin geçtiğimiz ay borç limitini askıya almasından bu yana ulusal borç 1 trilyon doların üzerinde artış gösterdi.

Novogratz geçtiğimiz aylarda Bloomberg’e verdiği bir röportajda, ABD Merkez Bankası’nın (FED) ekonomiyi yavaşlatma hamleleri sonucunda borçlanma dengelerinin değişeceğini vurgulamış ve bu senaryo karşısında Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) almanın mantıklı olacağını öne sürmüştü.

Coingecko verilerine göre son 30 günde %17,7 değer kazanan Bitcoin, son 24 saat içerisinde %0,5 değer kaybı ile 30.101 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!