Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mike Novogratz Bitcoin İçin 30 Bin Doları Bildi, Şimdi de Yeni Fiyat Hedefi Verdi!

Galaxy Digital CEO’su milyarder Mike Novogratz, ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz politikaları ve makroekonomik yapının Bitcoin’i (BTC) 40 bin dolara taşıyabileceğini öne sürdü.

Mike Novogratz 12 Nisan Çarşamba günü Bloomberg’e verdiği röportajda Bitcoin’i 40 bin dolara taşıyabilecek faktörlere değindi. Novogratz, ABD Merkez Bankası’nın (FED) ekonomiyi toparlamak adına faiz artırımlarında yavaşlamaya gitmesi durumunda Bitcoin’in rahatlıkla 40 bin dolar bandına ulaşabileceğini vurguladı:

FED benim düşündüğüm şekilde hareket ettiği sürece Bitcoin 40.000 dolara ilerleyecektir. Öncesinde 30 bin dolar bandında bir konsolidasyon yaşanırsa şaşırmam.

Öte yandan FED’in faiz yavaşlatma kararına ek olarak bir diğer önemli noktayı hatırlatan milyarder, yaşanan banka iflaslarının ardından borç verme ve alma dengelerinin değişeceğini vurgulayarak olası bir kredi krizine işaret etti. Bu ekonomik atmosferin devam etmesi durumunda Bitcoin, Ethereum (ETH), altın ve Euro üzerinde long (uzun) yönlü pozisyon almanın en net işlemler olacağını öne sürdü.

Fed’in faiz artırımını durdurması ve arından faiz oranlarının azalması durumunda alınacak en net işlemler altın, euro, Bitcoin ve Ethereum longlamak olacaktır.

CEO şubat ayında yaptığı açıklamada, Bitcoin’in mart sonuna kadar 30 bin dolara ulaşmasının imkansız olmadığını dile getirmişti. Novogratz’ın bu tahmini birkaç gün gecikmeli olsa da gerçekleşti.

CoinGecko verilerine göre son 1 hafta içerisinde %7,5 değer kazanan Bitcoin, yazım esnasında 30.260 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!