verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin İçin Mart Tahmini Tutan Mike Novagratz: Satıcılar Yorgun, Daha da Yükselecek!

Galaxy Digital CEO’su milyarder Mike Novogratz, bankacılık krizi ve kripto paralar hakkında açıklamalarda bulundu.

Mike Novogratz, Galaxy Digital’in 28 Mart’ta düzenlenen dördüncü çeyrek açıklama konuşmasında, Çin’den gelen kripto para ekosistemine dair olumlu hamlelerin Bitcoin’in (BTC) yükselişinde büyük bir etkisi olduğunu dile getirdi.

CEO ayrıca kripto para piyasasında tüm satışların yapıldığını belirtirken “satıcı yorgunluğu”  bulunduğuna dikkat çekti. Novogratz’a göre insanlar Bitcoin’in sıfıra gittiğini düşünerek panik satışı yaptı. Teknik olarak baktığında 2023 yılının geri kalanında Bitcoin ve kripto paraların yükseleceğinden emin olduğunu söyleyen CEO, şu ifadelere yer verdi:

Piyasa güçlü görünüyor. Grafiklere teknik açıdan baktığımda bundan üç, altı, dokuz ay sonra önemli ölçüde daha yüksek fiyatlarda olmamız şaşırtmaz.

Öte yandan ABD merkezli bankalarda başlayan ve daha sonra globale yayılan bankacılık krizi hakkında da konuşan Novogratz, bu durumun kripto paralar için bir patlama yarattığını söyledi.

Kripto para piyasasındaki toparlanmayla birlikte Galaxy Digital de 2022 yılında ettiği 1 milyar dolarlık zararın ardından kara geçti.

Güçlü tahminleriyle bilinen CEO şubat ortasında yaptığı açıklamada, Bitcoin’in mart sonuna kadar 30 bin dolara ulaşmasının imkansız olmadığını dile getirmişti. Bitcoin ay kapanışına 2 gün kala 28.600 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!