Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD Başkanlık Seçimini Bitcoin Mi Belirleyecek: Aday Joe Biden’a Kafa Tutuyor!

ABD başkan adayı ve Florida Valisi Ron DeSantis, mevcut ABD başkanı Joe Biden’ı hedef göstererek Bitcoin’e (BTC) karşı savaş açmakla suçladı.

ABD Başkanlık yarışında boy gösteren ve halihazırda Florida eyaletine valilik yapan Ron DeSantis New Hampshire’da düzenlenen bir kampanya etkinliğinde, Biden hakkında sert açıklamalarda bulundu. Biden yönetimini başta Bitcoin olmak üzere kripto para sektörüne karşı savaş açmakla suçlayan DeSantis, kendisinin başa geçmesi durumunda işleri tersine çevireceğini belirtti.

DeSantis yaptığı açıklamada, Bitcoin’in yönetim için bir tehdit olduğunu ve seçimi kazanması durumunda ABD vatandaşlarının kripto paralara yatırım yapmasının önünü açacağını vurguladı:

Biden’ın Bitcoin ve kripto para birimlerine karşı açtığı savaş ben başkan olduğumda sona erecek. ABD’lilerin Bitcoin ve kripto para gibi şeylere yatırım yapmalarına izin vereceğiz. Kimse sizi bunu yapmaya zorlamıyor, eğer yapmak istiyorsanız yapabilirsiniz.

Bununla birlikte ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) son dönemdeki işgüzar faaliyetlerini işaret eden başkan adayı, Coinbase ve Binance’e açılan davalar sebebiyle regülatör kurumu kınadı.

ABD’nin başkanlık yarışında kripto paralar sürekli olarak öne çıktı. Yarışın önemli isimlerinden Robert F. Kennedy Jr. kazanması halinde doları Bitcoin ile destekleyeceğini belirtmiş ve çocukları için Bitcoin aldığını duyurmuştu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!