Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Curve Hack’i Piyasayı Salladı: Bitcoin Desteği Kaybetti, DeFi Coinleri Çöktü!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) platformu Curve Finance’in (CRV) uğradığı saldırının ardından olaydan etkilenen DeFi tokenlarında keskin fiyat düşüşleri meydana geldi.

Curve Finance 30 Temmuz tarihinde likidite havuzlarına yapılan siber saldırı sonrasında değeri 50 milyon dolar civarında olan varlık kaybetmişti. Platformun yerel token’ı CRV %30’a varan değer kayıpları ile yüzleşirken yaşananlardan etkilenen diğer DeFi tokenları da düşüş gösterdi.

Coingecko verilerine göre son 24 saat içerisinde

    • Compound (COMP) 74,23 dolardan 64,74 dolara gerileyerek %13,2,
    • Convex Finance (CVX) 3,40 dolardan 3,03 dolara gerileyerek %10,9,
    • Frax Share (FXS) 6,01 dolardan 5,69 dolara gerileyerek %5,1 ve
    • Aave (AAVE) ise 70,99 dolardan 64,47 dolar seviyesine gerileyerek %9,3 değer kaybı yaşadı.

Bunların yanı sıra Bitcoin (BTC) ise son 24 saatte %1,4 değer kaybederek düşüş gösteren kripto para birimleri arasında yer aldı. Bitcoin yazım saati itibariyle 28.957 dolar seviyesinden işlem gördüğü kaydedildi.

Ayrıca Ripple da (XRP) son 24 saat içerisinde 0,717 dolar seviyesinden 0,685 dolar seviyesine gerileyerek %4,46 değer kaybı yaşadı. Ripple’daki değer kaybının ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Terraform Labs (LUNA) davasında yargıç Jed Rakoff’un Ripple davasında verilen kararı emsal olarak kabul etmemesi ile ilgili olabileceği belirtildi.

Bunun yanı sıra CRV, Güney Koreli kripto para borsası Bithumb’da diğer kripto para borsalarından daha yüksek fiyat seviyesinden işlem görmeye devam etti. CRV, 31 Temmuz tarihinde Bithumb’da 4,7 dolar seviyesine kadar yükselmişti. Platformun yerel token’ı mevcut durumda, Bithumb üzerinde 2,08 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!