verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD Faiz Kararını Etkileyecek Kritik Veri Öncesi Bitcoin ve Altcoinlerde Son Durum

ABD’de nisan ayına ait tarım dışı istihdam verileri ve işsizlik oranları açıklanacak. Bu açıklamaların Bitcoin’e (BTC) volatilite getireceği tahmin ediliyor.

ABD tarım dışı istihdam verileri TSİ bugün saat 15.30’da açıklanacak. Bu verilerin kripto para piyasasını o kadar etkilemeyeceği düşünülse de birçok uzmana göre faiz kararı için enflasyon verisi kadar önem taşıyor. Piyasa analistleri, işgücü piyasasındaki gidişatın ABD Merkez Bankası (FED) tarafından alınacak faiz kararını ciddi bir şekilde etkilediğini düşünüyor.

Bir önceki veri beklentilerin altında 236 bin olarak gelmişti. Bugün açıklanacak veride ise beklentiler 180 bin seviyesidir.

Tarım endüstrisi haricindeki mart ayı içerisinde çalışan insanların değişikliğini ifade eden verilerin yukarı yönlü ilerlemesi durumunda dolarda artış yaşanabilir. Bitcoin ile ters korelasyon içerisinde hareket eden dolar endeksinin (DXY) artış göstermesi kripto para piyasasını olumsuz etkileyecektir.

Açıklanacak Veriler Öncesi Kripto Paralarda Son Durum

Kripto para piyasası son birkaç gündür düşük hacimle ilerliyor ve fiyatlarda büyük değişimler gözlemlenmiyor.

Son 24 saatlik periyotta Bitcoin %0 değişimle 29.171 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Major altcoinler de benzer değişimler yaşadı. Ethereum (ETH) %0,5 yükselişle 1.914, Ripple (XRP) %0,2 artışla 0,462, Cardano (ADA) %1 düşüşle 0,389 ve BNB (BNB) %0,1 düşüşle 325 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!