verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD Kongre Üyesinden FTX ve Binance Hakkında Açıklama

Amerika Birleşik Devletleri Kongre Üyesi McHenry FTX ve Binance arasında yaşanan olaylar sonrasında düzenlemelerin ciddiyetine yönelik açıklamalarda bulundu.

Binance CEO’sunun FTX’in yerel token’ı FTT’yi satacağına yönelik yaptığı paylaşımlardan sonra piyasada gerginlik yaşandı. Oluşan gerginlik ile birlikte FTX üzerinde fonları olan yatırımcılar çekim talepleri ile sıkışmaya sebep oldu. Yaşanan likidite krizini karşılamak amacıyla çalışmalarını sürdüren FTX tarafı süreci Binance’in kendilerini satın aldıklarını açıklayarak sonlandırmış oldu.

Yaşanan satın alım haberi ile birlikte başta kripto para piyasaları olumlu etkilense de sonrasında başta FTX’in yerel token’ı FTT olmak üzere tüm kripto para piyasası olumsuz etkilendi. Bu etkinin ve arada yaşanan gerginliğin ardından ABD’den açıklama geldi.

ABD Kongre üyesi McHenry yaptığı açıklamada yıllardır kripto para borsaları ve kripto para piyasası için düzenlemenin oluşturulması gerektiğini savunduğunu belirterek:

“Yıllardır kongrenin dijital varlık platformları da dahil olmak üzere, dijital varlık ekosistemi kapsamında düzenleme getirmesi için tutumumu korudum. Binance ve FTX arasında yaşanan olaylar da bu konuda adım atmamız gerektiğinin zorunluluğunu tekrardan göstermiş oldu.”

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!