Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD’den Gelecek Kritik Veriler Öncesi Bitcoin ve Altcoinlerde Son Durum

ABD’de kısa bir süre sonra açıklanacak eylül ayına ait tarım dışı istihdam verileri ve işsizlik oranlarının Bitcoin (BTC) ve kripto paralara hareketlilik getireceği tahmin ediliyor.

ABD tarım dışı istihdam verileri TSİ bugün saat 15.30’da açıklanacak. Söz konusu verilerin genel olarak kripto para piyasasını çok fazla etkilemeyeceği düşünülüyor. Ancak birçok piyasa uzmanına göre verilerin faiz kararı için enflasyon verisi kadar önemi bulunuyor. Uzmanlar, işgücü piyasasındaki gidişatın ABD Merkez Bankası (FED) tarafından alınacak faiz kararını ciddi bir şekilde etkilediğini düşünüyor.

Bir önceki veri beklentilerin üzerinde 187.000 olarak gelmişti. Bugün açıklanacak veride ise beklentiler 170.000 seviyesidir.

Tarım endüstrisi haricindeki eylül ayı içerisinde çalışan insanların değişikliğini ifade eden verilerin yukarı yönlü ilerlemesi durumunda dolarda artış yaşanabilir. Bitcoin ile ters korelasyon içerisinde hareket eden dolar endeksinin (DXY) artış göstermesi kripto para piyasasını olumsuz etkileyecektir.

Açıklanacak Veriler Öncesi Kripto Paralarda Son Durum

Kripto para piyasasında birkaç gündür hareketlilik yaşanıyor ancak Bitcoin fiyatında büyük bir değişiklik yaşanmıyor. Son 24 saatlik periyotta Bitcoin %0 değişimle 27.748 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Major altcoinler de benzer hareketler gözlemlendi. Ethereum (ETH) %0,2 düşüşle 1.634, Ripple (XRP) %0,4 düşüşle 0,5209, Cardano (ADA) %0,8 yükselişle 0,263 ve BNB (BNB) %0,3 düşüşle 212 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!