Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD’li Köklü Kripto Para Borsasının Bilançosunda Bitcoin Var: Satın Alıyor!

ABD merkezli köklü kripto para borsası Bitfinex’in işlem ücreti kazançlarının bir kısmını Bitcoin’e (BTC) yatırdığı ortaya çıktı.

Bitfinex şimdi de Bitcoin yatırımlarıyla gündeme geldi. Konuya aşina kişilere dayandırılan TheBlock haberine göre Bitfinex, işlem ücretlerinden elde ettiği karların bir kısmıyla Bitcoin alıyor ve bu varlıkları kendi bilançosunda tutuyor.

Kaynaklar, Bitfinex’in ne zamandan beri Bitcoin aldığını ve elinde halihazırda ne kadar Bitcoin bulunduğunu söylemeyi reddetti. Bununla birlikte Tether (USDT) ve Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino‘nun yakın tarihli bir sosyal medya gönderisi de dikkat çekti. Ardoino tarafından 3 Eylül günü paylaşılan gönderide, Bitcoin’den büyük ölçüde yararlanan kripto para borsalarının elde ettikleri karın bir kısmını Bitcoin yatırımı için harcamasının bir vefa borcu olduğu ima edildi.

Ardoino’nun basına yaptığı açıklama ve sosyal medya gönderisinde yer alan şu ifadeler öne çıktı:

Bitfinex, Bitcoin teknolojisine yeniden yatırım yapıyor. Bu sadece Bitcoin satın almaktan çok daha fazlası. Bitcoin’den büyük ölçüde faydalanan kripto para borsaları, karın bir kısmını Bitcoin’e yeniden yatırma politikasına sahip olmalıdır. Biz Bitfinex olarak bunu yapıyoruz. LN, RGB, Liquid…

Öte yandan CTO’nun özellikle RGB protokolüne değinmesi de dikkatlerden kaçmadı. Geçtiğimiz haftalarda birkaç farklı blokzinciri için desteğini kestiğini açıklayan Tether, beraberinde Bitcoin katman-2 ağlarını destekleyerek daha ucuz ve özel işlemlere izin veren RGB protokolünü geliştirmek için ciddi bir performans sergilediklerini duyurmuştu.

Tether, bu yılın ilk çeyrek raporunda rezervlerini kripto paralara ve ABD devlet borcundan uzağa kaydırırken karının %15’ine kadarını düzenli olarak Bitcoin’e yatıracağını açıklamıştı. Stablecoin ihraççısı şu anda yaklaşık 1,6 milyar dolar Bitcoin’e sahip ve bu onu en büyük 11. Bitcoin balinası yapıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!