verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD Kongre Adayından Cardano’ya (ADA) Övgü: Bitcoin’den (BTC) daha verimli

ABD’nin Utah Partisi kongre adayı January Walker, Cardano’nun (ADA) Bitcoin’den (BTC) daha verimli olduğunu ve gelecekte birçok problemin çözümünde kilit rol oynayacağını öne sürdü.

Demokrat parti kongre adayı January Walker, pazartesi günü paylaştığı bir gönderide Cardano‘nun verimli bir blockchain altyapısına sahip olduğunu ifade etti. Kendini “fütürist” olarak tanımlayan politikacı son günlerde yenilikçi siyasi adımlarıyla dikkat çekiyor. Walker, yakın tarihli bir Twitter gönderisinde, blockchain teknolojisinin su krizini çözebileceğini öne sürmüştü. Gönderisine gelen yorumlara cevap olarak, Cardano’nun bu konuda en etkili adaylardan biri olduğunu iddia eden Walker, aynı gönderisinde Bitcoin’in verimsiz bir blockchain’e sahip olduğunun da altını çizdi.

Bitcoin gibi verimsiz blockchainler var. Cardano ve hatta Hedera Hashgraph gibi diğer ağlar ise son derece verimli. Hatta Hedera, Visa işlemlerinden bile daha verimli bir altyapı sunuyor.

ABD’li politikacı Walker’ın kripto para teknolojileriyle alakalı görüşleri sadece su krizi konusuyla da sınırlı değil. Walker’a göre blockchain teknolojisi bundan otuz yıl sonra ulusal borcu ortadan kaldırabilecek potansiyele sahip ve aynı zamanda kullanıcıların kişisel verilerini sosyal medya şirketlerinden koruyabileceğine inanıyor.

Walker, her ne kadar farklı gruplara hitap edip oy toplama çabalarını sürdürüyor olsa da bir önceki Utah eyalet seçimlerinde sadece %2,13‘lük oy alabilmeyi başarmıştı ve gelecek seçimler içinde favori aday olarak gösterilmiyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!