Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD’li Kripto Şirketi Saldırıya Uğradığını Açıkladı: Tüm İşlemleri Durdurdu!

ABD’li Floating Point Group (FPG), uğradığı siber saldırı sonucunda 20 milyon dolar değerinde kripto para kaybettiğini bildirirken alım-satım ve para çekme işlemlerini durdurduklarını duyurdu.

Kurumsal yatırımcılara kripto para hizmetleri sunan aracı kurum Floating Point Group 14 Haziran tarihinde resmi sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı gönderide, 11 Haziran tarihinde siber saldırıya uğradıklarını ve saldırı sonucunda 15 ila 20 milyon dolar arasında kripto para kaybettiklerini bildirdi.

Aracı kurum, saldırı sonrasında tedbir olarak platform üzerinde gerçekleştirilen tüm alım-satım ve para yatırma-çekme işlemlerini durdurduklarını belirtti. FPG, müşteri varlıklarının ayrı hesaplarda tutulmasının saldırının boyutunu sınırladığını öne sürdü. Ayrıca saldırı sonrasında cüzdanları taşıyarak güvenceye aldıkları da aracı kurumun ifadeleri arasında yer aldı.

Varlıkları geri almak ve saldırıyı daha iyi analiz edebilmek için Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Ulusal Güvenlik Departmanı (DHS) ve On-chain analitik platformu Chainalysis ile birlikte çalıştıklarını belirten FPG, devam eden soruşturma nedeniyle iş birliklerine dair detay vermekten kaçındı.

Yatırımcılarına konu ile ilgili gelişmeleri aktarmayı taahhüt eden FPG, ellerinden geleni yaptıklarını ekledi.

Bünyesinde 50 milyar dolarlık müşteri varlığı barındıran aracı kurum, denetim konusunda blockchain denetim platformu CertiK ile anlaşmıştı. Kullanıcılar, nisan ayında CertiK tarafından denetlenen bir başka kripto para platformunun daha saldırıya uğradığını hatırlatarak denetim platformunu “işe yaramaz” olarak nitelendirdi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!