Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Dostu Miami Belediye Başkanından ABD Başkanlığı İçin Adaylık Başvurusu

Bitcoin (BTC) destekçisi Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, 2024 ABD Başkanlık yarışına katılmak için başvuruda bulundu.

Miami’de iki kez üst üste belediye başkanı olarak seçilen Suarez, şimdi de gözünü başkanlık koltuğuna dikti. Maaşını Bitcoin olarak almasıyla ve Miami’yi bir Bitcoin merkezi haline getirmek istemesiyle birçok kez gündeme gelen Suarez, 2024 yılında gerçekleşecek ABD Başkanlık seçimlerinde başkan adayı olabilmek için Federal Seçim Komisyonu’na başvuruda bulundu.

Suarez’in 16 Haziran‘da Ronald Reagan Başkanlık Kütüphanesi’nde bir konuşma yapması ve başkanlık planları hakkında daha ayrıntılı bilgi vermesi bekleniyor.

Cumhuriyetçi Parti kimliğiyle öne çıkan Suarez’in başkanlık vaatleri henüz bilinmese de özellikle Bitcoin ve kripto para sektörü entegrasyonu hakkında yapacakları şimdiden merak uyandırmaya başladı.

2021 yılının Ekim ayında Bitcoin 68 bin dolar seviyelerindeyken Bitcoin ile maaş almaya başlayan Francis Suarez geçtiğimiz yılın son aylarında yaptığı bir açıklamada, devam eden ayı piyasasına rağmen maaşını hala Bitcoin olarak aldığını söylemişti.

Öte yandan 2024 yılında Cumhuriyetçi Parti’nin ABD yönetimini devralması durumunda kripto para sektörünün olumlu etkileneceğine dair genel bir kanı da bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde açıklamada bulunan Coinbase CEO’su Brian Armstrong, 2024 ABD seçimlerinden sonra kripto düzenleme politikalarındaki değişiklikleri dört gözle beklediğini açıklarken Cumhuriyetçi partinin kripto para dostu söylemlerini işaret etmişti.

Bununla birlikte Cumhuriyetçi Kongre üyeleri birkaç gün önce ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler’in görevden alınması için yasa tasarısı sunarak dikkat çekti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!