Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD’li Madenciden Bitcoin İçin 9,32 Milyonluk Yatırım: İki Yeni Tesis Aldı!

ABD’li Bitcoin (BTC) madencilik şirketi CleanSpark, 9,3 milyon dolara iki Bitcoin madencilik tesisi aldı.

CleanSpark 21 Haziran tarihinde yayınladığı basın açıklamasında, 9,3 milyon dolar karşılığında ABD Georgia eyaletinin Dalton şehrinde iki adet madencilik tesisi satın aldığını bildirdi. Tesislerin siparişlerinin ve ödemesinin bu yılın başlarında yapıldığı aktarıldı.

Tesislerin Antminer S19 XP ve S19j Pro+ modellerinden toplamda 6.000’den fazla madencilik cihazına ev sahipliği yaptığı belirtildi. CleanSpark, yapılan son alımla birlikte toplam işlem gücüne yaklaşık 1 EH/s (exahash) ekleyeceğini ifade etti. Madencilik şirketinin toplam işlem gücünün yaklaşık 7,76 EH/s’ye ulaşacağı belirtildi.

CleanSpark CEO’su Zach Bradford yapılan alımla birlikte sene sonunda 16EH/s işlem gücüne sahip olma hedefleri için fazlasıyla yeterli bir altyapıya sahip olduklarını belirtti. Bradford ayrıca işlem gücü başına enerji tüketimi konusunda en verimli madencilerden biri olarak konumlarını korumaya devam ettiklerinin de altını çizdi.

Şirket CFO’su Gary Vecchiarelli, bu yıl içerisinde gerçekleşecek Bitcoin yarılanması (halving) için piyasanın yarattığı fırsatları değerlendirmeye devam ettiklerini vurguladı.

CleanSpark ay başında 40,5 milyon dolara 12.500 adet daha madencilik cihazı satın almıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!