Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Analist Bitcoin İçin Fiyat Hedefi Verdi! Yükseliş Nereye Kadar Sürecek?

Bitcoin’deki (BTC) geri çekilmenin sonlandığını düşen trend kırılımının yükselişi başlattığını öne sürüldü.

Ünlü aracı kurum FxPro’nun Kıdemli Analisti Alex Kuptsikevich zamanda yayınladığı bir analizde, Bitcoin’in hafta içerisinde yaşadığı yaklaşık %10’luk değer kazanımından sonra 50 günlük fiyat ortalamasını ve nisan ayı ortasından bu yana devam eden düşün trendini kırdığını belirtti.

Alex Kuptsikevich, trend kırılmasının Bitcoin için 30.400 dolar seviyesine yükselişin kapısını açtığını dile getirdi ve konu hakkında şu ifadelerde bulundu:

Teknik analiz açısından, salı günkü keskin hareketle fiyatın 50 günlük ortalama ve önceki yerel zirvelerin üzerinde kapanış yapması önemli bir boğa sinyalidir. Bu hareket son iki aydır devam eden düşüş trendinin kırıldığını doğruluyor.

Analist, fiyat için yeni hedefin nisan mayıs arasındaki 29.400-30.400 dolar seviyeleri olduğunu belirtti. Ancak Bitcoin, hızlı bir şekilde yükselerek analistin hedeflediği fiyat bölgesine ulaştı.

Yükselişin aynı zamanda yakın geçmişte yayınlanan Valkyrie analizini de desteklediği görüldü. Valkyrie, Bitcoin için 37.100 bin dolar seviyesini hedef olarak belirlemişti.

Coingecko verilerine göre son 30 gün içerisinde %10,3 değer kazanan Bitcoin, son 24 saat içerisinde %11,1 yükseliş yaşayarak yazım itibariyle 29.700 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!