Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD’li Popüler Kripto Para Borsası SEC Soruşturması Altında

ABD’li popüler kripto para borsası Kraken, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) tarafından soruşturma alın alındı.

Bloomberg 8 Şubat tarihinde yayınladığı habere göre SEC, Kraken’i menkul kıymet yasalarını ihlal edip etmediğini tespit etmek için soruşturma altına aldı. Kraken’in kayıt dışı menkul kıymet satışı yapıp yapmadığı ve menkul kıymet arzıyla ilgili kuralları ihlal edip etmediği üzerine yoğunlaştığı belirtilen soruşturmanın, kamuoyundan gizli tutulduğu da alınan bilgiler arasında yer aldı.

Kaynaklar soruşturmanın ileri aşamada olduğunu ve aktörlerin herhangi bir uzlaşma yolu olup olmadığını araştırdığını öne sürdü. Ancak davaya konu olan tokenların hangileri olduğuna dair bir bilgi verilemedi.

Uzmanlar, FTX’in yakın zamanda önceki iflasından sonra SEC’nin kripto para borsalarına karşı yaptığı eylemlerin sonuçlarının daha keskin olacağını iddia etti. Kraken’in SEC ile yapacağı bir anlaşmanın diğer şirketleri de kurumun düzenlemeleri altına girmeye zorlayabileceği belirtildi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!