Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Açık Bitcoin Pozisyonlarında Düşüş Başladı

Sektörün en büyük platformlarından biri olan BitMAX’teki açık pozisyonların toplam değerinde ciddi bit düşüş var.

Açık Pozisyonlar Azalıyor

Bitcoin fiyatı bundan iki gün öncesine kadar 10 bin 100 dolar barajının üstünde ilerliyordu. Ancak BTC’nin 500 dolar civarında değer kaybetmesi ve 9 bin 600 dolar seviyesinde düşmesi sadece bir saat sürdü.

Coinmarketcap verilerine göre Bitcoin fiyatı şu an için 9 bin 600-9 bin 700 dolar aralığında seyretmeye devam ediyor. Selcoin gibi isimler BTC için en önemli destek noktasının 9 bin 300 dolar olduğunu söylüyorlar. Ancak BTC bu seviyeyi zorlayacak mı yoksa aniden yükselişe mi geçecek bilinmiyor.

Bitcoin fiyatı bu durumdayken BitMAX’teki açık pozisyonlarda kayda değer bir düşüş yaşanmaya başladı. Açık pozisyonlar henüz kapanmamış sözleşmeleri temsil ediyorlar. Açık pozisyon değerinin yüksek olması genelde piyasaya yüklü miktarda para girdiği şeklinde yorumlanıyor.

BitMAX’in açık pozisyonları kısa süre öncesine kadar 1 milyar doların üzerindeydi. Ancak BTC fiyatının 10 bin doların altına inmesiyle birlikte açık pozisyonlar da 1 milyar dolar seviyesinin altına düştü. Güncel verilere göre BitMAX’teki açık pozisyonların toplam değeri 944 milyon dolar seviyesinde.

BitMAX’teki açık pozisyonlarda düşüş yaşanırken platformda tasfiye edilen uzun pozisyon miktarı da kayda değer bir seviyede. Datamish verilerine göre dün 20 milyon dolarlık uzun pozisyon, bugünse 16 milyon dolarlık uzun pozisyon tasfiye edildi.

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment