Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Almanya, Son Günlerin En Büyük Bitcoin Satışını Yaptı: Fiyat Düşüyor

Alman hükümeti, Bitcoin (BTC) fiyatı bir yandan düşerken son günlerin en büyük çaplı satışını yaptı.

Blockchain platformu Arkham Intelligence’ın verilerine göre Alman hükümeti, bugün 1.000’den fazla Bitcoin sattı.

On milyonlarca doları elden çıkardı

Arkham kayıtlarına göre Alman hükümeti, bugün 11:30 sularında Bitstamp, Coinbase ve Kraken borsalarına toplamda 1.300 Bitcoin gönderdi. İşlemler yapıldığı sırada bu Bitcoinlerin toplam değeri, yaklaşık 75,5 milyon dolardı.

Alman hükümeti, bu yılın başında kaçak bir film sitesine yapılan operasyon dahil olmak üzere çeşitli operasyonlar sonucunda on binlerce Bitcoin’e el koydu. Arkham kayıtlarına göre Almanya’nın cüzdanında hala 2,44 milyar dolar değerinde 42 bin Bitcoin bulunuyor.

Bitcoin fiyatı düşüyor

Alman yetkililerin Bitcoin satması, lider kripto paranın üstünde ağır bir satış baskısı oluşturuyor. Hükümet, dün dahil olmak üzere bu haftanın başından beri kripto para borsalarına binlerce Bitcoin gönderdi.

Bu satış baskısının etkileri, Bitcoin piyasasında bariz şekilde hissediliyor. CoinGecko verilerine göre Bitcoin, son yedi gün içerisinde %5’ten fazla değer kaybetti ve 58.000 doların altına düştü.

Yakın zamanda Amerikan hükümeti de benzer bir işlem yaptı. ABD’li yetkililer, Sergei Potapenko ve Ivan Turogin’den ele geçirilmiş olan 3.375 Ethereum’u bilinmeyen bir adrese gönderdi.

Bitcoin Treasuries verilerine göre ABD ve Almanya, cüzdanında en fazla miktarda kripto para tutan ülkeler arasında yer alıyor. ABD bu listede zirvede yer alırken onu Çin, Birleşik Krallık, Ukrayna ve Almanya takip ediyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!