Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Almanya’nın Dev Bankası, Kripto Paralar İçin Lisans Aldı

Almanya’nın en büyük bankalarından biri Commerzbank, müşterilerine kripto para saklama hizmeti sunabilmek için lisans aldı.

Bloomberg’in haberine göre Frankfurt merkezli banka Commerzbank, kripto para saklama hizmeti için lisans elde etti. Banka, bu lisans sayesinde “özellikle kripto varlıklara ağırlık verilecek şekilde, dijital varlıklar için geniş kapsamlı hizmetler geliştirebilecek.”

Avrupa’daki birçok banka, geçmiş yıllarda kripto para piyasasının barındırdığı riskler sebebiyle kripto paralardan uzak durmayı tercih etmişti. Ancak bu trend, değişim gösteriyor.

Societe Generale SA’nın blockchain birimi, yazın Fransa’daki yeni kripto para uygulamalarına uygun şekilde lisans almıştı. Almanya’daki DZ Bank AG de bu ayın başında dijital varlıkların saklanması için bir platform kurdu.

Commerzbank, kurumsal müşterilerine kripto paralar için saklama hizmeti verebilmek için “yasalara tamamen uyan, güvenli ve güvenilir bir platform” kuracak.

Commerzbank COO’su Dr Jörg Oliveri del Castillo-Schulz, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Bu lisansı alarak önemli bir dönüm noktasını aşmış olduk. Bu bizim en güncel teknolojileri ve inovasyonları kullanma konusundaki kararlılığımızı gösteriyor, ayrıca müşterilerimize dijital varlık alanında da destek olabilmemizin temelini atıyor.”

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!